Sanayi tesisi kurulumunda 34 yıllık deneyime sahip Tek Metal yöneticileri, 1996 yılından itibaren Tek Metal Çelik Kons. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. adı altında bu faaliyetlerini sürdürmektedir.

Özellikle ağaç sanayi sektöründe, pnömatik transfer hatları, siklonlar, silolar ve bantlı konveyörler, basınçlı tanklar, depolama tankları, yakıt tankları, basınçlı basınçsız boru tesisatları olmak üzere, komple tesis makine montajı ve demontajı ayrıca çelik konstrüksiyon çatı, bina imalat ve montajlarını başarıyla yürütmektedir.

1996 yılından sonra günümüzde de çalışmalarını sürdürdüğü Gebze tesisinde 3000 m² kapalı ve 750 m² açık alan olmak üzere toplam 3750 m² alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

Tek Metal Çelik Kons. İnş. San. Tic. Ltd. Şirketi, çalıştığı firmalara faaliyet alanları dahilinde, deneyimli kadrosu ve titiz işçiliğiyle en iyi, en kaliteli hizmeti sunmayı kendisine ilke edinmiştir.

Tek Metal, sanayiden kazandığını yine sanayi için harcama prensibinden hareketle gün geçtikçe makine parkını geliştirerek ve çalışan sayısını arttırarak istihdam yaratmak için var gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir.
Vizyon: Toplam Kalite Yönetimi felsefesi ile Türk Sanayisi'nde ki konumunu sürekli geliştiren, kapasitesini de arttırarak devam ettirmek, müşterilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak ve ülkemizin öncü yapısal çelik üreticileri arasında yer almaktır.

Misyon: Kaynaklarımızı etkin kullanarak, çevreye duyarlı, beklenen istenen kalite ve standartların üstünde, en az maliyetle en hızlı iş teslimi yapan, yenilik ve gelişmelere açık, karlı, ülke ekonomisine katkıda bulunan bir şirket olmaktır.

Prensipler: İş sağlığı ve güvenliği, tasarrufa önem verme, verimliliği arttırma, özverili ekip çalışmalarına önem verme, müşteri odaklı çalışma, eğitilmiş, deneyimli ve katılımcı işgücü birikimini en önemli değerlerden biri olarak kabul etme, sürekli iyileştirmeyi, yenilikçiliği ve müspet yönde değişimi kendine referans alma, çevreyi koruma.